Magunkról

A blog a ChoachOK Szakmai Szövetségének támogatásával jött létre. Célja, a coaching megismertetése és népszerűsítése az olvasók körében. A coaching alapgondolata, hogy minden ember tehetség és lehetőség. E gondolati síkon való mozgásterünk a fő munkamódszerünk alapja, különféle coaching technikák alkalmazásával, az ügyfeleinkben rejlő tehetség és lehetőség feltárása, és maximális kiaknázása.

A coaching filozófiája, a pozitív életszemlélet. Mint szervezet nem képviselünk semmiféle ideológia irányzatot. De, filozófiánkból adódóan idézünk esetenként spirituális gondolatokat, melyeknek egyetlen célja, a pozitív életszemlélet támogatása. Ha bárki számára ez idegen, akkor kérjük, vegye ki ami számára jó és hasznos, a többit pedig hagyja itt!


Mottóink:

"Ahonnan jöttünk, az nem rajtunk múlott, ahol megrekedtünk, azt mi formáltuk, ahová hívnak, arra nekünk kell rátalálni." – (Jókai Anna)

"Nem oldhatjuk meg a problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel teremtettük őket." – (Albert Einstein )

"Mindig emlékezz arra, hogy a szép szavak nem mindig igazak, s az igaz szavak nem mindig szépek." – (Jókai Mór )


Tehetséggel és lehetősséggel teli, szép napot kívánunk minden kedves olvasónknak!


Üdvözlettel:

A Szerkesztők

Kapcsolat

Írj nekünk:

coachok2013[kukac]gmail[pont]com

CoachOK

coachlogo.png

 

Lemma coaching

lemma_coaching.png

A coachingban, sokat tanulunk, beszélünk a világos, nyílt kommunikációról. A célorientáltság okán, az ügyfélnek is az a fő érdeke, hogy mihamarabb elérjünk a céljához, ez csak világos egyértelmű kommunikáció során lehetséges, bármennyire is fájdalmas, ha az ügyfél érdekében megszakítjuk a „mesedélutánt”, nem érdektelenségből, vagy az értő figyelem hiányában. Három napja kerestem az alábbi idézetet, mert a fejemben volt, hogy erről valamikor valahol olvastam, sajnos nem mentettem el. (Ez is egy tanítás, hogy hiába gondolom azt, hogy minden változik és amire ma szükségem volt, az nem biztos , hogy holnap is kell, vannak dolgok melyek nem veszítenek az aktualitásukból. Legalábbis emlékeztetőnek, az emlékezetünk „zölden tartásához” mindig jól jöhetnek.)  Így, sajnos már nem ismert előttem a forrás, csak a gondolatisága maradt meg (egy régi blogomban találtam meg az egyik oldalon).

Kiemelném, hogy ez csak „egy” aspektus a sok közzül.

 



"Tiszta vagy Nyílt Kommunikációnak nevezzük, amikor valóban azt mondom, amit érzek, gondolok, ami itt és most bennem van. Ön azonos módon, hitelesen fejezem ki magam, miközben tisztellek, és játszma mentes szóba állásra hívlak meg. Őszintén, önérvényesítő módon elmondom a céljaimat, kérésemet, kérdésemet feléd.
Integrál megközelítésben: a kimondott szavaim, és a látható viselkedésem összhangban van azzal, ami bennem van, ahogyan azt belülről megélem, érzem, gondolom. Tehát kommunikációs jelzéseim összhangban vannak. Amikor önazonos módon, hitelesen kommunikálok, a kapcsolataim megváltoznak, a szerepjáték helyett az őszinteség lesz a jellemző, ami mélyíti és intimebbé teszi kapcsolataimat. .
Ma már közhelynek számít, hogy magunk teremtjük meg a minket körülvevő világot. Amit gondolok, mondok, azt megteremtem, bevonzom az életembe. Kimondott szavaimmal megteremtem a kapcsolataimban lévő hangulatot, befolyásolom a másik viselkedését és meghatározom a viszonyunkat. Kommunikációnkkal pillanatról pillanatra hipnotizálunk, játszmára hívunk anélkül, hogy erre tudatosak lennénk. Vannak nyelvspecifikus, kulturális hipnózis sémáink, mint pl.: elnézést a zavarásért – ezzel előfeltételezem, hogy zavarlak, ezért arra kérlek, nézz el, ne is nézz ide! ( v agy pl. ne haragudj!)A Tiszta Kommunikáció segítségével rálátunk erre a folyamatra és olyan kommunikációs módszert, nyelvi megfogalmazást sajátítunk el, mellyel egyensúlyt, harmóniát teremtünk az emberi kapcsolatainkban. Ha tisztán kommunikálsz, megváltozik a másik emberrel való kapcsolatod, a köztetek lévő hangulat, a másik reakciója, ezért a Tiszta Kommunikációt Szó Mágiának is hívjuk. A valódi üzeneteimet közvetlenül, tisztán kimondva juttatom el a másikhoz.
A konfliktusok helyett nyertes-nyertes viszonyokat állítok elő, játszmák helyett valódi együttműködésre hívom a másikat. A Tiszta Kommunikációt a felszabadultság érzése kíséri, egyszerű, nyílt és letisztult, azt éled meg, hogy szívből vagy együtt a másikkal. Ami a szíveden, az a szádon.
A Tiszta Kommunikációval megvalósítom a jógából ismert nem ártás elvét a kapcsolataimban, ezért szociális jógának is hívjuk. Spirituális szempontból a sílát gyakorlom azzal, hogy tisztán kimondom, ami bennem van.
A Tiszta Kommunikáció a lelki segítői munkában a verbális profizmust jelenti, a konkrét valóságnyelv technikája. Ez a kommunikációnak a konkrét valós szintje, amikor általánosítások, metaforák helyett abban segítem a kliensemet, hogy konkrétan azt fogalmazza meg, ami benne van, kapcsolatba hozom a saját érzéseivel. Valódi terápiás hatást ezen a szinten tudunk elérni.
Gyerekkorunkban mindannyian tisztán kommunikálunk, mire felnövünk, megtanuljuk, hogy nem mindig éri meg tisztán kimondani, ami bennünk van. A környezetünktől kapott visszajelzések hatására, saját boldogulásunk érdekében különféle módszereket fejlesztünk ki, tanulunk el, amivel elrejtetjük, becsomagoljuk eredeti üzeneteinket. Sok esetben mi magunk sem tudjuk, mi közlésünk valódi célja. A Tiszta Kommunikáció segít abban, hogy újra őszintén, igazul add magad és ezt váltsd ki a környezetedből is."

 

A tisztáról, valahogyan egy folyó képe ötlik fel bennem, ahogyan szabadon árad, mintahogyan ezt lefotóztam 2008-ban a világ másik végén, ahol még sok minden megőrződött tisztán és romlatlanul.

 

Jaskó Judit

 

http://www.coachok.hu/

http://www.lemma-coaching.hu/

 

 tiszta.jpg

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://coaching2013.blog.hu/api/trackback/id/tr375055883

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása