Magunkról

A blog a ChoachOK Szakmai Szövetségének támogatásával jött létre. Célja, a coaching megismertetése és népszerűsítése az olvasók körében. A coaching alapgondolata, hogy minden ember tehetség és lehetőség. E gondolati síkon való mozgásterünk a fő munkamódszerünk alapja, különféle coaching technikák alkalmazásával, az ügyfeleinkben rejlő tehetség és lehetőség feltárása, és maximális kiaknázása.

A coaching filozófiája, a pozitív életszemlélet. Mint szervezet nem képviselünk semmiféle ideológia irányzatot. De, filozófiánkból adódóan idézünk esetenként spirituális gondolatokat, melyeknek egyetlen célja, a pozitív életszemlélet támogatása. Ha bárki számára ez idegen, akkor kérjük, vegye ki ami számára jó és hasznos, a többit pedig hagyja itt!


Mottóink:

"Ahonnan jöttünk, az nem rajtunk múlott, ahol megrekedtünk, azt mi formáltuk, ahová hívnak, arra nekünk kell rátalálni." – (Jókai Anna)

"Nem oldhatjuk meg a problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel teremtettük őket." – (Albert Einstein )

"Mindig emlékezz arra, hogy a szép szavak nem mindig igazak, s az igaz szavak nem mindig szépek." – (Jókai Mór )


Tehetséggel és lehetősséggel teli, szép napot kívánunk minden kedves olvasónknak!


Üdvözlettel:

A Szerkesztők

Kapcsolat

Írj nekünk:

coachok2013[kukac]gmail[pont]com

CoachOK

coachlogo.png

 

Lemma coaching

lemma_coaching.png

A coachingban, sokat tanulunk, beszélünk a világos, nyílt kommunikációról. A célorientáltság okán, az ügyfélnek is az a fő érdeke, hogy mihamarabb elérjünk a céljához, ez csak világos egyértelmű kommunikáció során lehetséges, bármennyire is fájdalmas, ha az ügyfél…

Szólj hozzá!

A közelmúltban volt a születésnapom, a kisebbik fiamtól egy jobbágyféltekés rajztanfolyamot kaptam ajándékba (bár először nehezemre esett elfogadni, ez is meg érne egy külön témát, de most nem erről szeretnék írni).  Talán van húsz éve is, hogy először hallottam a…

Szólj hozzá!

Péntek délután mentem az aktuális coach képzésemre. Többnyire egyazon útvonalon közelítem meg az oktatás helyszínét. S ezen az útvonalon mindig jókedvre derít egy közlekedési jelzőlámpa, ami ha sárgára vált, mosolyog rajta egy smile. Így volt ez ma is. Annyira megkedveltem…

Szólj hozzá!

A coachingban, nem működünk „mélytengeri búvárokként”, nem vájkálunk a múltban arra ott vannak az erre hívatott szakma mesterei. A múlt annyiban érdekes a coachingban, hogy mit meríthetünk belőle a céljaink elérése szempontjából. Egy felidézett éteseményre, ha…

Szólj hozzá!

Mint már írtam róla, a coachingban gyakoroljuk, hogyan változtassuk át a látszólag negatívat pozitívba. Mi magunk és az ügyfelünk is tud abból meríteni, hogy egy régebbi élettörténésében, amit akkor átélt, mi lehetett mégis a jó, mit tanult belőle, hogyan tudja jelenlegi…

4 komment

A neheztelés olyan akadály, amely meggátolja, hogy magun­kat és másokat szeressük. Nem a másikat büntetjük vele, hanem magunkat. A neheztelésünk nem hagyja, hogy jól érezzük magunkat, és élvezzük az életet, hogy harmóniában éljünk a világgal. Megannyi megkeményedett…

Szólj hozzá!

A pozitív pszichológia ereje. Hmm…De, hogy jön ez a coaching-hoz? A coaching folyamatokban, vannak kifejezett technikák arra, hogyan fordítsuk a még látszólag negatívat is pozitívba. Említettem már , hogy a coaching egy pozitív életfilozófiát képvisel, és egy ezen alapuló…

Címkék: Címkék

Szólj hozzá!

A célokról  A coachingban célokkal dolgozunk. A coaching ülés alkalmával támogatjuk az ügyfelet abban, hogy megfogalmazza, és szavakba öntse céljait, tehát elsődleges a célmeghatározás. Minden coaching ülés az ügyfél által meghatározott cél, megvalósításához…

Címkék: Címkék

Szólj hozzá!

A coach képzésben, nem kerülhetjük el az önismeretet. A közösen végzett gyakorlatok során, a coacing technikák segítségével, óhatatlanul közelebb kerülünk önmagunkhoz. Talán az első órán hangzott el, (lehet, nem tudom szó szerint idézni), valami ilyesmi, hogy: egy biztos, nem…

Szólj hozzá!

A coachingban sokat foglalkozunk, a korlátozó hiedelmekkel, vagy más néven „hitrendszerbeli” mintákkal. Ez alatt nem ideológiai hitrendszert értünk, hanem neveltetésünk-szocializációnk során kialakult gondolkodásmódot. Kicsit sarkos példával illusztrálva, pl. egy korlátozó…

Címkék: Címkék

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása